بعد از هک شدن پلی استیشن بازار اکانت ها راه افتاد که در کشور ما خرید اکانت های پلی استیشن به دلیل به صرفه بودن از لحاظ قیمت امری رایج است، اما این این اکانت های ظرفیتی چیست و چه معنایی دارد؟!

در این روش فرد فروشنده اکانت فرد دیگری را به صورت غیر قانونی به کس دیگری می فروشد، این اکانت ها سه حالت دارند و هر حالت ویژگی خاص خود را دارد که به ظرفیت شناخته شده است.

  1. ظرفیت اول : اکانتی است که باید کاملا به صورت آفلاین باید استفاده شود. فرد استفاده کننده از این اکانت تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند به شبکه PSN وصل شود و تنها یک بار می‌تواند بازی را دانلود کرده و از آن استفاده کند. به دلیل اینکه بازی‌های این اکانت‌ها باید سریعا نصب شوند، در تهیه کنسول‌های کپی‌خور بیشترین کاربرد را دارند و به دلیل عدم اتصال به PSN، امنیت بیشتری دارند.
  2. ظرفیت دوم: تمام قابلیت‌های یک اکانت معمولی PSN را دارد. فرد استفاده کننده می‌تواند به صورت آفلاین یا آنلاین بازی کند، اکانت را با دیگر کاربران پلی استیشن به اشتراک بگذارد و بازی‌ها را هر زمان که بخواهد نصب کند. اما این ظرفیت خطر قفل شدن و حتی بن شدن بالایی دارد و هیچ ضمانتی برای استفاده دائم از آن وجود ندارد.
  3. ظرفیت سوم: تنها به صورت آنلاین قابل استفاده است. در این حالت، کاربر باید حتما از اکانت خریداری شده به صورت آنلاین استفاده کند و نمی‌تواند آن اکانت را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارد. اگر هنگام استفاده از این ظرفیت، صاحب اصلی اکانت آنلاین شود،‌ شما از اکانت خارج خواهید شد. اگر صاحب اصلی اکانت آنلاین باشد،‌ شما نمی‌توانید وارد اکانت شوید. در مجموع، خطر قفل شدن این ظرفیت نیز بالاست و استفاده از آن نیز توصیه نمی‌شود.

نکته بسیار مهم : ممکن است اکانتی به شما فروخته شود که در گروه ظرفیت دو یا سه قرار داشته باشد، در این صورت به شما پیشنهاد می کنم که باهاش به psn متصل نشوید چون همیشه خطر بن شدن کنسول شما وجود دارد. 

خرید این اکانت ها به دلیل قیمت نجومی بازی های مشکل خاصی ندارد فقط اینکه باهاش آنلاین نشید به هیچ وجه!!