حتما به گوش شما هم در بازار پلی استیشن فروش این کنسول ها تحت عنوان رفرش یا Refurbished خورده، در هنگام خرید حتما با این مسائل روبرو خواهید شد، ولی سوال اینجاست که آیا این واقعا سونی آن ها را عرضه کرده یا صرفه حقه ای جدید از فروشندگان هست برای فروش این کالاهای دسته دوم، در ادامه با ما همراه باشید.

کنسول‌های پلی استیشن 4 رفرش با بسته‌بندی متفاوتی عرضه می‌شوند که روی آن‌ها عبارت Graded Product ذکر شده است. این محصولات توسط خود کمپانی سونی بسته‌بندی می‌شوند و از این عبارت برای متمایز کردن آن‌ها از محصولات نو استفاده می‌شود.

باید توجه کنید که این محصولات، کنسول‌هایی هستند که قبلا استفاده شده‌اند، ممکن است دارای خش روی بدنه کنسول باشند و توسط کمپانی سونی ارزیابی شده و به بازار عرضه شده‌اند. در واقع، این کنسول‌ها تفاوتی با یک کنسول جدید و پلمپ، از نظر عملکرد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ندارند و سونی، تا 12 ماه کارکرد آن‌ها را تضمین می‌کند.

تفاوت اصلی بسته‌بندی این محصولات با کنسول‌های نو، عدم وجود هدست مونو در محصولات رفرش یا Refurbished است. این محصولات با یک DualShock 4 سری جدید که همراه با کنسول پلی استیشن 4 اسلیم فروخته می‌شود، عرضه می‌شوند. پس لازم نیست نگران سلامت و کیفیت این نوع محصولات باشید.