شاید برای خیلی ها این سوال پیش آمده باشد که فرق بین سی دی کی و گیفت کارت چیست؟! این سوال به دفعات از ما پرسیده شده تا تصمیم گرفتیم پستی در این باره برای شما عزیزان آماده کنیم.

سی دی کی چیست؟

از آنجایی که در تمامی کشور ها قوانین کپی رایت رعایت می شود مردم هر کشور به جز ایران و چند کشور دیگر باید برای استفاده از یک بازی لایسنس آن محصول را خریداری کنند و لایسنس همان سی دی کی است که شامل یک کد با 12 تا 20 کاراکتر شامل اعداد و حروف لاتین می باشد . که برای استفاده از بخش آنلاین هر بازی باید سی دی کی محصول آن بازی خریداری شود . معمولا در ایران چون اکثر محصولات اینترنتی شامل تحریم می‌باشند کاربران داخل ایران امکان خرید این محصولات را ندارند. سی دی کی بازی ها توسط وبسایت های واسطه خریداری شده و در اختیار کاربران قرار میگیرد.

مزایا و معایب سی دی کی

✅ فعالسازی سریع و آسان توسط خود کاربر

❌ قیمت بالا

 

استیم گیفت چیست؟

گیفت در اصل به مانند هدیه‌ای است که کاربر دیگر درون استیم به اکانت شما ارسال می‌کند. گیفت از نظر محتوا هیچ تفاوتی با سی دی کی ندارد گیفت به صورت مستقیم در اکانت شما فعال می شود و این کار با استفاده از اکانت شما صورت می گیرد .

مزایا و معایب گیفت کارت

✅قیمت بسیار مناسب

❌با فعال شدن یک بازی توسط ما در اکانت شما ریجن اکانت شما تغییر می کند (هیچ تاثیری در کار شما ندارد و هیچ مشکلی ایجاد نمی کند و هر ۱۴ روز قابل تغییر است )

❌ارسال اطلاعات اکانت استیم برای فروشنده برای فعال سازی که به مورد اعتماد بودن فروشنده بستگی دارد.

 

تفاوت Cdkey با Gift چیست؟

در پلتفرم استیم هنگامی که وارد بخش فروشگاه (استور) آن می شوید می توانید بازی هایی که برای فروش قرار داده است را برای خود خرید یا عملا Gift کنید و یا این بازی را برای دیگران خرید(گیفت) کنید و برای آن ها بفرستید هنگامی که بازی را به صورت مستقیم از استیم خریداری می کنید لینکی به شما برای فعال سازی آن بازی در درون استیم می دهد و پس از کلیک کردن بر روی آن لینک بازی برای شما Active فعال و پس از آن قابل دانلود می باشد. اما Cdkey را دیگر نمی توانید در داخل Steam خریداری کنید بعضی از فروشگاه های جانبی(غیر از استیم) اقدام به فروش Cdkey می کنند پس از خریداری Cdkey می توانید با وارد کردن آن کد در درون استیم بازی را فعال کنید پس در عمل این 2 یک کار را انجام می دهد و هیچ فرقی بین آن ها نیست.

کدام بهتر است؟

قیمت ارزان و برابری گیفت از نظر امنیت و محتوا نسبت به قیمت های بسیار بالا و معایب سی دی کی ما گیفت را به شما پیشنهاد می کنیم.

Region یا همان منطقه فعال سازی چیست؟(چرا گیفت استیم ارازنتر است؟!!!)

بعضی از کشورها هستند که ارزش پول آن ها نسبت به کشورهای دیگر کمتر است مانند کشور روسیه به همین دلیل قیمت یک بازی اگر در کشور آمریکا 59 دلار باشد برای کشور روسیه 39 دلار به پول آمریکا حساب می شود اما این بازی ها فقط برای فعال سازی نیازمند تغییر آی پی به همان کشور هستند. و با Ip هر کشوری قابل بازی کردن هستند. پس نوع ریجن(Region) در بازی هیچ تاثیری ندارد و فقط در قیمت خرید آن موثر است. برای مثال اگر استیم اکانت شما دارای ریجن روسیه است باید بازی تهیه کنید که دارای ریجن روسیه یا ریجن گلوبال(جهانی) باشد برای تغییر ریجن میتوان از برنامه های تغییر ای پی استفاده کرد.