به نظر نمی‌رسد که شرکت سونی قصد داشته باشد که کنسول پلی‌استیشن 5 را قبل از ماه آپریل سال ۲۰۲۰ عرضه کند. این حرفی است که واحد روابط عمومی شرکت Sony در جریان گزارش مالی آخر سال این شرکت زده است و نویسنده روزنامه Wall Street Journal، آقای تاکاشی موچیزوکی (Takashi Mochizuki) در توییتر خود آن را بازتاب داده و گفته است: «کنسول نسل بعدی PlayStation در ۱۲ ماه آینده عرضه نخواهد شد».

این مسئله باعث می‌شود که تاریخ عرضه، کنسول PlayStation 5 در خارج از سال مالی ۲۰۱۹/۲۰۲۰ قرار گیرد. این موضوع به این معنا خواهد بود که ماه مِی سال ۲۰۲۰ نزدیک‌ترین زمانی است که می‌توانیم کنسول بعدی Sony را ببینیم، البته با این پیش‌فرض که اصلا این کنسول در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد. در این لحظه ما هیچ اطلاعات رسمی‌ای از زمان عرضه‌شدن کنسول نسل آینده Sony نداریم.

همین حالا نیز اطلاعات جذابی از کنسول پلی‌استیشن 5 منتشر شده، مثل پشتیبانی آن از وضوح تصویر 8K، کیفیت بالاتر صدا، پشتیبانی از بازی‌های نسل قبل(Backward Compatibility) و همچنین حافظه‌ ذخیره‌سازی جامد که به مقدار زیادی سرعت بارگذاری بازی‌ها را کاهش خواهد داد. اما در کل می‌توان گفت که اعلام این خبر، بیشتر برای آماده‌کردن اذهان برای حضور حتمی این کنسول است، تا عرضه بلافاصله آن.